Svensk Teaterteknisk Förening, för alla yrkesgrupper inom teater, film och event. STTF är Svenskt OISTAT Center, en internationell organisation för scenografer, teaterarkitekter och teatertekniker.
Bli medlem! Nätverka - öka din kunskap!

Årsmötet 20/3 2017 på Kungliga Musikhögskolan

Kungasalen

Måndagen den 20 mars var det årsmöte för STTF på Kungliga Musikhögskolan, KMH, Stockholm

Valhallavägen 105 i Stockholm

Biblioteket, rum 3202

Kl 13.00

Ny ordförande och övriga ledamöter valdes.

Styrelsen 2017-2018

Johan Mansfeldt  johan@mansfeldt.se
Ordförande, kommissionär i Publikations och kommunikationskommissionen(PCC) inom OISTAT, kontaktperson mot Teaterförbundets yrkesavdelning för scenografer och kostymdesigner

Anna Wemmert Clausen anna.wemmert.clausen@gmail.com
Vice ordförande, Regionansvarig Väst

Anders Larsson anders.larsson@stdh.uniarts.se
Sekreterare, kommissionär i Utbildningskommissionen(EduC) inom OISTAT

Jon Svednell  jon@svednell.se
Ledamot

Maja Ehliar maja.ehliar@gmail.com
Ledamot

Leif H Holmgren leif.h.holmgren@telia.com
Ledamot, Regionansvarig Nord

Richart Bauer r.bauer@telia.com
ledamot, kommissionär i Teknikkommissionen(TC) samt Utbildningskommissionen(EduC) inom OISTAT

Ulf Nielsen  ulf.nielsen@stagevision.se
Ledamot, kommissionär i Teknikkommissionen(TC) inom OISTAT

Suppleanter:

Peter Jernberg peter@qpoint.se
Regionansvarig  Öst

Torsten Nobling torsten.nobling@aix.se
kommissionär i Arkitekturkommissionen(AC) inom OISTAT

STTFs framtid diskuterades.

Föreningen bjöd på lunch 11.30 till de som föranmält sig.

Efter årsmötet var det kort visning av konsertsalar  och därefter konstituerande styrelsemöte för den tillträdande styrelsen.

 

Skriv en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *